ASHTANGA YOGA

Praxe. Dech. Detox.

Praxe, podle některých pramenů stará stovky let, vylovává v jógové světě  celou škálu pocitů a odezev, přitom je, vedle klasické hatha jógy, jedna z nejrozšířenějších škol po celém světě. Ashtanga je inspirována tzv. královskou stezkou jógy, rádža jógou. 

Základními prvky praxe je především správný dech (udždžájí/ ujjayi), ásany (fyzické pozice), směr našeho pohledu (drišti/ dristi) a energetické zámky (neboli bandhy). Cílem první ashtanga série,  je detoxikace organismu, mysli, vybalancování energetických toků v těle a vyrovnání dysbalancí , budování síly a vnitřního klidu. Sestava se skládá z předem daných pozic propojených vinyasou, každá pozice navazuje na tu předchozí a rozvíjí její potenciál, ale přidává do celkové praxe i nový prvek, výsledkem je tedy velmi komplexní praxe jak fyzická, tak mentální.

Otec ashtangy, Patthabi Jois, říkával, že teorie je 1% a praxe 99%. Protože s praxí vše přijde, ať už postupné rozvíjení našich schopností nebo naučení seřazení ásan za sebou, takže se praxe změní v meditaci v pohybu.

V našem studiu budete moci navštívit vedenou lekci pro začátečníky, led class (klasickou vedenou lekci) a mysore.

Intro do Ashtanga Yoga praxe

Tato praxe je ideální pro seznámení se s ashtanga jógou. Učitel vás bude plynule navádět do jednotlivých pozic s dostatečným prostorem pro vysvětlení jejich jednotlivých aspektů tak, abyste netápali co s tělem, kam směřovat svůj pohled a jak dýchat.

Ashtanga Yoga Led Class

Klasická vedená lekce pro mírně pokročilé, pokročilé. Pro pravidelné praktikující je doporučeno 5x týdně Mysore lekce a Led class. Celý systém je obohacen i o jiné ceremoniály, do kterých vás rádi zasvětíme. Pokud jste tedy už ve své praxi jógy o ashtangu zavadili, ale ještě trochu tápete ve složení sestavy či jednotlivých pozicích, toto bude lekce přímo pro vás. 

Ashtanga Yoga Mysore

Při mysore lekci budete mít možnost se přímo napojit na svůj dech a nechat tak praxi plynout spolu s ním. To vše za dohledu učitele, který bude moci provádět terapeutické dopomoci, ukáže modifikace ušité přímo na míru a mnohem víc. Jedná se o nejklasičtější tradiční výuku ashtanga jógy, kdy učitel předává svojí praxí nabité 

poznatky dál přímo k žákovi (guru šišja Parampará). 

​Čisté myšlenky. Čistá slova. Čisté srdce.