HOT YOGA

Teplo. Protažení. Detox.

Dělá vám dobře teplo, užíváte si vyhřívání na sluníčku nebo saunování? Pak hot yoga může být přesně pro vás. 

Sál vyhříváme na teplotu okolo 40°C k tomu 4 zvlhčovače vzduchu, abychom vytvořili optimální podmínky pro praxi hot yogy. Základní forma (v našem studiu Hot Yoga I., Hot Yoga II. a Hot yoga III.) má, podobně jako ashtanga yoga, více méně ustálené pořadí ásan, které zase vychází ze základních pozic hatha yoga systému. Sestava je volena tak, aby jedna pozice připravila tělo i mysl na následující a tak se prohlobí efekt z celé praxe. Během lekce protáhneme a posílime celé tělo. Výhodou těchto sestav je, že si je časem po pár lekcích již zapamatujete a budete se potom moci více naladit na svůj dech a na provedení jedntolivých pozic.

Kromě ásan se při lekcích hot yoga zaměřujeme i na dechová cvičení (pranayamu), abychom ještě zvýšili přirozenou detoxikaci a přitáhli svoji pozornost co nejvíce ke svému tělu a sami k sobě.

Teplá jóga ale může mít mnoho forem, každá vám přinese jiný prožitek, jinou energi a jiný náboj. Rádi vám jednotlivé styly představíme, ať si můžete najít svého favorita a posunout svou jógovou terapii zase o kousíček dále.

HOT YOGA I.

Hot yoga I. nabízí 90- ti nebo 60- ti (Intro) minutovou praxi složenou ze základních jógových pozic, které komplexně protáhnou a posílí celé tělo.

 

 Po pár lekcích si navíc sekvence již určitě zapamatujete a poplujete si praxí propojení dechu, pozic i pohledů jako na vlnách.

HOT YOGA II.

Lekce Hot Yoga II. nabízí ásany vycházející z Bikram yoga systému (Hot yoga tradiční).

I zde se praxe po chvíli stane vaší meditací v pohybu a budete moci pracovat na rozvoji a posunu v jednotlivých pozicích. 

To vše doplněno o dechové techniky a nezbytnou a nepostradatelnou závěrečnou relaxaci a zklidnění.

HOT YOGA III.

Přený popis praxe připravujeme.

HOT LUNCH YOGA

Někdo má rád teplý oběd, někdo má rád teplou jógu, a ačkoliv se toto nijak nevylučuje, chceme vám nabídnout obědovou lekci hot yogy, abyste načerpali dostatek energie pro celé odpoledne a večer.

Protože nejen jídlem živ je jogín. 

HOT YIN YOGA

Kouzlo yin yogy je v její pomalosti s dostatkem prostoru pro uvolnění se a odezvdání se ásaně. To vše podpořné teplem, aby se uvolnění ještě znásobilo prohřátím se až do morku kostí.

Hot yin yoga vám přinese uvolnění, relaxaci a něžné protažení.

HOT YOGA CORE TALK

&

Probuzení středu těla

V praxi hot core yogy se můžete těšit na posílení středu těla, zaměření se na stabilitu a stabilizační cviky a zároveň i podporu spalování a detoxikace díky vyhřátému sálu na 40°C.

Silová lekce s přesahem i do mentální roviny, protože úsloví "stát nohama pevně na zemi" má více než jeden význam.

HOT VINYASA YOGA

Plynutí na vlyně dechu mezi ásanami. Praxe hot vinyasa yogy klade důraz nejen na provedení jednotlivých asan, ale i na přechody mezi nimi, které váže na nádech a výdech tak, abyste z celkové praxe vytěžili co nejvíce.

HOT YOGA CORE TALK

&

Zdravá záda

Teplá praxe zaměřená na posílení středu těla a tím pádem i pomoc při bolestech v zádech. Posílíte střed, prohřejete si záda, dáte organismu možnost vypotit ze sebe všechno negativní.

Odměnou vám budou vaše vděčná záda a závěrečná relaxace.

​Čisté myšlenky. Čistá slova. Čisté srdce.

PFEFERONKA YOGA CENTRUM
SPORT BALKÁN
JUGOSLÁVSKÁ 713/5
BRNO 612 00

Napište nám

©2019 by Pfeferonka Yoga Centrum. Proudly created with Wix.com