©2019 by Pfeferonka Yoga Centrum. Proudly created with Wix.com

Vendy Krejčířová

Kreativita. Srdce. Jóga.

Hýbu se celý život, ale jsme věrný hybatel, když se do něčeho pustím, tak u toho vydržím. Životem mě dlouho provázely akvabely, asi 15 let aktivně ve vodě, asi do mých 21, jako trenérku asi 10 let. Ladnost tohoto sportu, gymnastické a baletní průpravy, flexibilita a zároveň síla mě fascinuje doteď. Bohužel ale taky vím, jak dopadne tělo bez správné kompenzace, jak často jsem neposlouchala a šla přes čáru kvůli závodům nebo abych nebyla za flákače, vše provázené neustálou soutěživostí s ostatními, sama se sebou. Toto jsem završila třemi roky amerického fotbalu a posiloven. A pak jsem pochopila. Pochopila jsem, že tohle ve svém životě už nechci.

Jóga se mi připletla do cesty poprvé před 7 roky, když jsem ještě sportovala, tehdy jako vítaná kompenzace. Po pár letech se ale náš vztah změnil a já se vědomě na cestu jógy vydala sama, na cestu k sobě, k objevování svých možností a hranic a jejich respektování bez hodnocení a výčitek. Z podložky se tak postupně tahle krásná nauka dostává i do dalších koutků mého života a pod kůži. Jóga je mojí každodení terapií, fyzickou i mentální a to zkouším předávat dál.

Absolvovala jsem 150 hodinový lektorský kurz, zaštítěný pražským studiem Yoga4Yogi, ale vím, že tohle je celoživotní cesta, kde je každým krokem vlastní praxe, individuální lekce nebo navštívený seminář. Mimoto jsem ještě absolvovala pětidenní kurz fasciální jógy, vedený Danou Meinl z Německa. Navštěvuji taky víkendovou školu čínské medicíny (prozatím zakladní 2,5 leté studium Diagnostiky dle TCM) a baví mě sledovat, jak se fasciální jóga, jóga a nauka čínské medicíny protínají a doplňují.

​Čisté myšlenky. Čistá slova. Čisté srdce.